Sydfoto AB

Kontakta oss

Lund Tourist Center
Botulfsgatan 1A - på Stortorget
Box 41, 221 00 Lund
Telefon: 046-359 50 40
E-post: turistbyran@lund.se  

Tove Möller Andersson
Biträdande Näringslivs- och turismchef                        
Tel 046-359 70 61
tove.mollerandersson@lund.se

Jenny Larsson
Turistbyrå- och marknadsansvarig
046-359 59 64
jenny.larsson@lund.se

Helena Görtz
Turismutvecklare
Tel 046-359 50 26
helena.gortz@lund.se

Karoline Saether
Turismutvecklare
Tel 046-359 45 30
karoline.saether@lund.se

Ida Gedda
Turismutvecklare 
Tel 046-359 59 63
​ida.gedda@lund.se

Karina Bodych
Turistbyråassistent 
Tel 046-359 50 11
karina.bodych@lund.se

Sofie Svensson
Föräldraledig tom december 2017 
Turismutvecklare
sofie.svensson@lund.se

Karolina Nyberg 
Tjänstledig tom december 2017
Turismutvecklare
karolina.nyberg@lund.se